Susumu KRL1632E-M-R390-F-T5
KRL1632E-M-R390-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1632E-M-R390-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.39 OHM 1% 3/4W 1206
Datasheet Download
KRL1632E-M-R390-F-T5.pdf
Availability of KRL1632E-M-R390-F-T5
QUANTITY
KRL1632E-M-R390-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1632E-M-R390-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1632E-M-R390-F-T5
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.39
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1632E-M-R390-F-T5
Related LinksKRL1632E-M, KRL1632E-M-R390-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1632E-M-R390-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1632E-M-R390-F-T5
RES 1.0K OHM 5%10W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 61POS 0.200 T/H datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONNECTPORT DISPLAY M INTL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf