Susumu KRL2012E-M-R150-F-T5
KRL2012E-M-R150-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL2012E-M-R150-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 1W 0805 WIDE
Datasheet Download
KRL2012E-M-R150-F-T5.pdf
Availability of KRL2012E-M-R150-F-T5
QUANTITY
KRL2012E-M-R150-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL2012E-M-R150-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL2012E-M-R150-F-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
Standard Package1
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package2012
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL2012E-M-R150-F-T5
Related LinksKRL2012E-M, KRL2012E-M-R150-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL2012E-M-R150-F-T5 Details Description
Related parts for KRL2012E-M-R150-F-T5
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
350 MHz Single-Supply (5 V) Triple 2:1 Multiplexers IC datasheet.pdf