United Chemi-Con KTF251B334K32N0T00
KTF251B334K32N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KTF251B334K32N0T00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1210
Datasheet Download
KTF251B334K32N0T00.pdf
Availability of KTF251B334K32N0T00
QUANTITY
KTF251B334K32N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTF251B334K32N0T00
Internal Part NumberEIS-KTF251B334K32N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesNTF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.60mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTF251B334K32N0T00
Related LinksKTF251B33, KTF251B334K32N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KTF251B334K32N0T00 Details Description
Related parts for KTF251B334K32N0T00
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY MED 3POS SW 2A PNL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 ALUMINUM 20MM datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATA SEL/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TGARD 5000,A0 TO-220 0.006" datasheet.pdf
KK RPC 254 HDR FRLK RA 06 CKT 15 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf