Rohm Semiconductor KTR03EZPF1304
KTR03EZPF1304 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF1304
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF1304.pdf
Availability of KTR03EZPF1304
QUANTITY
KTR03EZPF1304 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF1304
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF1304
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF1304
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF1304 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF1304 Details Description
Related parts for KTR03EZPF1304
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 20POWERSO datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 25POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ETH/IP NETWORK INT MOD W/DLR PAR datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT PIN datasheet.pdf