Rohm Semiconductor KTR03EZPF2R20
KTR03EZPF2R20 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF2R20
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF2R20.pdf
Availability of KTR03EZPF2R20
QUANTITY
KTR03EZPF2R20 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF2R20
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF2R20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF2R20
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF2R20 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF2R20 Details Description
Related parts for KTR03EZPF2R20
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 36 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 17W 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
2X 8P HV100 REC CON. TE, 7.0MM,T datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf