Rohm Semiconductor KTR03EZPF4300
KTR03EZPF4300 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF4300
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF4300.pdf
Availability of KTR03EZPF4300
QUANTITY
KTR03EZPF4300 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF4300
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF4300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF4300
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF4300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF4300 Details Description
Related parts for KTR03EZPF4300
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 7POS W/PIN datasheet.pdf
IGBT MOD 6PAC 600V 50A H SER datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 30"W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 19.2MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf