Rohm Semiconductor KTR03EZPF6204
KTR03EZPF6204 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF6204
Brief Description
RES SMD 6.2M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF6204.pdf
Availability of KTR03EZPF6204
QUANTITY
KTR03EZPF6204 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF6204
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF6204
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF6204
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF6204 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF6204 Details Description
Related parts for KTR03EZPF6204
IC ENCORE MCU FLASH 48K 44LQFP datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC20S/AE20G/X datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20A ADJ OUT datasheet.pdf
RES 223 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 2POS 3.3MM SOLDER datasheet.pdf