Rohm Semiconductor KTR10EZPF1020
KTR10EZPF1020 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1020
Brief Description
RES SMD 102 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1020.pdf
Availability of KTR10EZPF1020
QUANTITY
KTR10EZPF1020 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1020
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1020
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1020
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1020 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1020 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1020
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 480KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IE-IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/FI datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO-214AB datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf