Rohm Semiconductor KTR10EZPF1051
KTR10EZPF1051 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1051
Brief Description
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1051.pdf
Availability of KTR10EZPF1051
QUANTITY
KTR10EZPF1051 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1051
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1051
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1051
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1051 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1051 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1051
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC BUFFER 28BIT 1:2 REG 160-BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO204AC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A PPAK 1212-8 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
STEPPER DRIVE datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
33UF 25V 8.509X16.205 105C RAD datasheet.pdf