Rohm Semiconductor KTR10EZPF1103
KTR10EZPF1103 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1103
Brief Description
RES SMD 110K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1103.pdf
Availability of KTR10EZPF1103
QUANTITY
KTR10EZPF1103 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1103
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1103
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1103
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1103 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1103 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1103
IC QUAD DIFF COMPARATOR 14-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.49A 136 MOHM datasheet.pdf
GDT 150V 20% 10KA datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SO datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20W +/-15V 667MA datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 8X UHFM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Header 42 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf