Rohm Semiconductor KTR10EZPF1184
KTR10EZPF1184 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1184
Brief Description
RES SMD 1.18M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1184.pdf
Availability of KTR10EZPF1184
QUANTITY
KTR10EZPF1184 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1184
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1184
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.18M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1184
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1184 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1184 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1184
FIXED IND 33UH 450MA 275 MOHM datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 16V X5R 0508 datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 14POS DUAL SMD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 42OHM 850MA 1210 datasheet.pdf