Rohm Semiconductor KTR10EZPF1202
KTR10EZPF1202 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1202
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1202.pdf
Availability of KTR10EZPF1202
QUANTITY
KTR10EZPF1202 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1202
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1202
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1202
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1202 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1202
LED AMBER DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
IC CURR MODE PWM CONTROLLR 8SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 22K OHM 20SOIC datasheet.pdf
29 SIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
CONN HDR 59POS 0.100 T/H datasheet.pdf
BIT STEP 14 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO214AA datasheet.pdf