Rohm Semiconductor KTR10EZPF1211
KTR10EZPF1211 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1211
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1211.pdf
Availability of KTR10EZPF1211
QUANTITY
KTR10EZPF1211 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1211
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1211
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1211
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1211 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1211 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1211
MOSFET N-CH 75V 50A D-PAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
GROUND TERMINAL BLOCK 6-16AWG datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
RES 0.487 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS CABLE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf