Rohm Semiconductor KTR10EZPF12R4
KTR10EZPF12R4 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF12R4
Brief Description
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF12R4.pdf
Availability of KTR10EZPF12R4
QUANTITY
KTR10EZPF12R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF12R4
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF12R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF12R4
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF12R4 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF12R4 Details Description
Related parts for KTR10EZPF12R4
LED YELLOW DIFF 4X7MM RECT T/H datasheet.pdf
LASER MODULE 650NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC BIAS GAASFET REG 8-SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 160MHZ 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 96MM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ10B M32 datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 10% 1/4W 1206 datasheet.pdf