Rohm Semiconductor KTR10EZPF1604
KTR10EZPF1604 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1604
Brief Description
RES SMD 1.6M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1604.pdf
Availability of KTR10EZPF1604
QUANTITY
KTR10EZPF1604 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1604
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1604
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1604
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1604 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1604 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1604
FIXED IND 3.3UH 1.44A 86.2 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.3A 63.8 MOHM datasheet.pdf
IC D/A CONV 14BIT R-R 8-SOIC datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256-TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 16POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X800MM datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 148.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
25 RCPT SP/FMS BRDLK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf