Rohm Semiconductor KTR10EZPF1823
KTR10EZPF1823 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1823
Brief Description
RES SMD 182K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1823.pdf
Availability of KTR10EZPF1823
QUANTITY
KTR10EZPF1823 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1823
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1823
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1823
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1823 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1823 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1823
IC MOSFET DRIVER HIGH-SIDE 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 630V C0G RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/YLW/GRN DIFF datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm Series 25 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf