Rohm Semiconductor KTR10EZPF2203
KTR10EZPF2203 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF2203
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF2203.pdf
Availability of KTR10EZPF2203
QUANTITY
KTR10EZPF2203 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF2203
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF2203
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF2203
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF2203 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF2203 Details Description
Related parts for KTR10EZPF2203
IC MPU I186 20MHZ 100SQFP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 460MA 720 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSCILLATOR TCXO 33.6MHZ SMD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BUSS CABLE LIMITER datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 6.3 V datasheet.pdf