Rohm Semiconductor KTR10EZPF2212
KTR10EZPF2212 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF2212
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF2212.pdf
Availability of KTR10EZPF2212
QUANTITY
KTR10EZPF2212 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF2212
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF2212
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF2212
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF2212 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF2212 Details Description
Related parts for KTR10EZPF2212
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 0.125 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 3.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 100V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf