Rohm Semiconductor KTR10EZPF2402
KTR10EZPF2402 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF2402
Brief Description
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF2402.pdf
Availability of KTR10EZPF2402
QUANTITY
KTR10EZPF2402 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF2402
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF2402
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF2402
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF2402 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF2402 Details Description
Related parts for KTR10EZPF2402
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CIR 25C 25#16 FR PIN RECP WALL datasheet.pdf
SIDE LOCK PLUG SHELL 28POS datasheet.pdf
60 MHz, 2000 V/us Monolithic Op Amp IC datasheet.pdf