Rohm Semiconductor KTR10EZPF2431
KTR10EZPF2431 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF2431
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF2431.pdf
Availability of KTR10EZPF2431
QUANTITY
KTR10EZPF2431 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF2431
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF2431
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF2431
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF2431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF2431 Details Description
Related parts for KTR10EZPF2431
IC TRANSLATOR PECL-TTL 16-CDIP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO213AB datasheet.pdf
FIXED IND 3.1UH 12A 7.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMP datasheet.pdf
CBL 10M MICRO STYLE 4 PIN M CONN datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf