Vishay/Dale RWR81S6R34FSB12
RWR81S6R34FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S6R34FSB12
Brief Description
RES 6.34 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S6R34FSB12.pdf
Availability of RWR81S6R34FSB12
QUANTITY
RWR81S6R34FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S6R34FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S6R34FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S6R34FSB12
Related LinksRWR81S6, RWR81S6R34FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S6R34FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S6R34FSB12
SWITCH ROCKER SPST 6A 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC 2824 datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.83A 118 MOHM datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf