KEMET C947U821KYYDCAWL45
C947U821KYYDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C947U821KYYDCAWL45
Brief Description
CAP CER 820PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C947U821KYYDCAWL45.pdf
Availability of C947U821KYYDCAWL45
QUANTITY
C947U821KYYDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C947U821KYYDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C947U821KYYDCAWL45
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C947U821KYYDCAWL45
Related LinksC947U821K, C947U821KYYDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C947U821KYYDCAWL45 Details Description
Related parts for C947U821KYYDCAWL45
DIODE GEN PURP 800V 16A DO203AA datasheet.pdf
KIT MOUNTING FOR 2200 SERIES datasheet.pdf
TACHOMETER LCD 5 CHAR 3V PNL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CLIP RETAINER FOR POWER PLUG datasheet.pdf
IC RADIO SIGNAL PROC 44-QFP datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
IMPACT 3PR BP 10COL PROTECT CVR datasheet.pdf
2MM HDM FS ST3.0 30AU DX 144 13 datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf