Rohm Semiconductor KTR10EZPF30R1
KTR10EZPF30R1 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF30R1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF30R1.pdf
Availability of KTR10EZPF30R1
QUANTITY
KTR10EZPF30R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF30R1
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF30R1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF30R1
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF30R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF30R1 Details Description
Related parts for KTR10EZPF30R1
CONN HEADER RTANG 6POS .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO41 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
BOARD EVAL AD6672 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf