Rohm Semiconductor KTR10EZPF3301
KTR10EZPF3301 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3301
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3301.pdf
Availability of KTR10EZPF3301
QUANTITY
KTR10EZPF3301 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3301
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3301
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3301
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3301 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3301 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3301
MINITEK 2MM CTW HOUS SR W/CKEY datasheet.pdf
IC LITH-ION LDO CHRG MGMT 8-SOIC datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO221AC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 15C P 30" YEL JACKS NI datasheet.pdf
SMT 8P8C LIGHT PIPE 2 PORT datasheet.pdf
SEATING TOOL ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP FILM 470 PF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf