Rohm Semiconductor KTR10EZPF3573
KTR10EZPF3573 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3573
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3573.pdf
Availability of KTR10EZPF3573
QUANTITY
KTR10EZPF3573 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3573
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3573
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3573
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3573 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3573 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3573
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE TIE STD NAT 7.4" DISP BOX datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 3/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC CLK GEN QUAD 350MHZ 24-QFN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 PIN J/N RE datasheet.pdf
CAP 1200 UF 20% 25 V datasheet.pdf