Rohm Semiconductor KTR10EZPF3832
KTR10EZPF3832 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3832
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3832.pdf
Availability of KTR10EZPF3832
QUANTITY
KTR10EZPF3832 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3832
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3832
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3832
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3832 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3832 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3832
TRANS PNP 50V 0.5A TO-92NL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf