Rohm Semiconductor KTR10EZPF3832
KTR10EZPF3832 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3832
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3832.pdf
Availability of KTR10EZPF3832
QUANTITY
KTR10EZPF3832 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3832
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3832
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3832
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3832 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3832 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3832
DIODE GEN PURP 600V 40A DO203AB datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN RF BIPO UHF M113 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VOLTAGE MODE 14SOIC datasheet.pdf
TRANS 2PNP 65V 0.1A 6TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 143 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPD-LINK 3.3V 18B TX 48-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 600MA 215 MOHM datasheet.pdf
RES 787 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf