Rohm Semiconductor KTR10EZPF3833
KTR10EZPF3833 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3833
Brief Description
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3833.pdf
Availability of KTR10EZPF3833
QUANTITY
KTR10EZPF3833 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3833
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3833
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3833
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3833 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3833 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3833
POT 100K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC AMP STEREO AUD 135ME MICRO-10 datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPDT 20A PLUNGER datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 3W 86DB datasheet.pdf
MODULE DIODE 230A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
34000UF 15V 35X143 85C ST datasheet.pdf