Rohm Semiconductor KTR10EZPF3840
KTR10EZPF3840 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3840
Brief Description
RES SMD 384 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3840.pdf
Availability of KTR10EZPF3840
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KTR10EZPF3840 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3840
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3840
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)384
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3840
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3840 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3840 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3840
CONN SPADE 16-22 AWG #2 SOLIS datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT PLUNG SILV PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 12BIT 56TVSOP datasheet.pdf
PRESSED BAR MAGNET .078" SQUARE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48WQFN datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf