Rohm Semiconductor KTR10EZPF4321
KTR10EZPF4321 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF4321
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF4321.pdf
Availability of KTR10EZPF4321
QUANTITY
KTR10EZPF4321 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF4321
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF4321
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF4321
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF4321 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF4321 Details Description
Related parts for KTR10EZPF4321
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A 6V datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SER I/O 28-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 21.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6 PIN datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 18BIT 48WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC TX UHF ASK/FSK 32QFN datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 4-WIRE SCREW 200A datasheet.pdf