Rohm Semiconductor KTR10EZPF47R5
KTR10EZPF47R5 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF47R5
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF47R5.pdf
Availability of KTR10EZPF47R5
QUANTITY
KTR10EZPF47R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF47R5
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF47R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF47R5
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF47R5 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF47R5 Details Description
Related parts for KTR10EZPF47R5
CONN DSUB 37POS RECEPT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET M-N-L 17-20AWG TIN datasheet.pdf
SWITCH SIP SPST 4POS R/A UN 20V datasheet.pdf
OSC XO 57.5491MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 62MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
FAN BLOWER 125X39MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
TERMINAL ZP 4/1AN/9 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM IP57 48VDC datasheet.pdf