Rohm Semiconductor KTR10EZPF6191
KTR10EZPF6191 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF6191
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF6191.pdf
Availability of KTR10EZPF6191
QUANTITY
KTR10EZPF6191 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF6191
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF6191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF6191
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF6191 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF6191 Details Description
Related parts for KTR10EZPF6191
RES SMD 5.49K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
KIT STARTER FOR ST72F34X datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT UNIPOLAR SMD datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 1X2 1310NM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H R/A datasheet.pdf
KIT 3 WIRE GOVT 26PC MIN datasheet.pdf
DIODE SBR 60V 10A TO252 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf