Rohm Semiconductor KTR10EZPF6811
KTR10EZPF6811 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF6811
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF6811.pdf
Availability of KTR10EZPF6811
QUANTITY
KTR10EZPF6811 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF6811
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF6811
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF6811
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF6811 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF6811 Details Description
Related parts for KTR10EZPF6811
RES METAL OX 2W 5.6K OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO41 datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 85W datasheet.pdf