Rohm Semiconductor KTR10EZPF8252
KTR10EZPF8252 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF8252
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF8252.pdf
Availability of KTR10EZPF8252
QUANTITY
KTR10EZPF8252 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF8252
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF8252
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF8252
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF8252 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF8252 Details Description
Related parts for KTR10EZPF8252
IC DGTL POT DUAL 2.5K I2C 10MSOP datasheet.pdf
SCR SENS 200V 4A TO-251 datasheet.pdf
FILTER SAW 1.57542GHZ SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf