Rohm Semiconductor KTR10EZPF8452
KTR10EZPF8452 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF8452
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF8452.pdf
Availability of KTR10EZPF8452
QUANTITY
KTR10EZPF8452 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF8452
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF8452
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF8452
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF8452 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF8452 Details Description
Related parts for KTR10EZPF8452
VARISTOR 22.95V 30A 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3A M20 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 35POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf