Rohm Semiconductor KTR10EZPF95R3
KTR10EZPF95R3 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF95R3
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF95R3.pdf
Availability of KTR10EZPF95R3
QUANTITY
KTR10EZPF95R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF95R3
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF95R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF95R3
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF95R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF95R3 Details Description
Related parts for KTR10EZPF95R3
RES SMD 845 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 3A SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
C/C SZ 20,22 GLAND AL CAD OD datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf