Rohm Semiconductor KTR10EZPJ165
KTR10EZPJ165 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPJ165
Brief Description
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPJ165.pdf
Availability of KTR10EZPJ165
QUANTITY
KTR10EZPJ165 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPJ165
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPJ165
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
High Voltage KTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPJ165
Related LinksKTR10E, KTR10EZPJ165 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPJ165 Details Description
Related parts for KTR10EZPJ165
LED RED CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
1.25MM M/F 50POS 32AWG 300MM datasheet.pdf