Rohm Semiconductor KTR18EZPF1050
KTR18EZPF1050 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1050
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1050.pdf
Availability of KTR18EZPF1050
QUANTITY
KTR18EZPF1050 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1050
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1050
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1050
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1050 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1050 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1050
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-DIP datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
MOD CTLR PROGR BL1700 8IN 24OUT datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED COB WHT 9MM 3500K 80CRI datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.047UF RADIAL datasheet.pdf