Rohm Semiconductor KTR18EZPF1100
KTR18EZPF1100 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1100
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1100.pdf
Availability of KTR18EZPF1100
QUANTITY
KTR18EZPF1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1100
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1100
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1100 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1100
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN DB25 CRIMP MALE YLW CHROME datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf