Rohm Semiconductor KTR18EZPF1304
KTR18EZPF1304 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1304
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1304.pdf
Availability of KTR18EZPF1304
QUANTITY
KTR18EZPF1304 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1304
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1304
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1304
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1304 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1304 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1304
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 144TQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES 240K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 50W DO5 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ8 8S OLIVE datasheet.pdf
DIODE FRED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf