Rohm Semiconductor KTR18EZPF1332
KTR18EZPF1332 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1332
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1332.pdf
Availability of KTR18EZPF1332
QUANTITY
KTR18EZPF1332 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1332
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1332
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1332
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1332 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1332
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K 100TAP 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 5.36 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 52POS TIN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 10.2 INCH datasheet.pdf