Rohm Semiconductor KTR18EZPF1370
KTR18EZPF1370 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1370
Brief Description
RES SMD 137 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1370.pdf
Availability of KTR18EZPF1370
QUANTITY
KTR18EZPF1370 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1370
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1370
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1370
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1370 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1370 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1370
TRANS PNP 80V 1A SOT89 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SMA datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A SMD TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DSUB 3WK3 F SOD G T KEYED INS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SV 7.62HP/03/180F 3.5SN BK BX datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf