Yageo 9T04021A18R7CAHF3
9T04021A18R7CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A18R7CAHF3
Brief Description
RES SMD 18.7OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A18R7CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A18R7CAHF3
QUANTITY
9T04021A18R7CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A18R7CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A18R7CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A18R7CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A18R7CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A18R7CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A18R7CAHF3
WIRE WW 30AWG YELLOW 5" 50PC/PK datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
MS-3 LSR SNGL-LD PLC W/M12 PWR datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 365 MOHM SMD datasheet.pdf
TV 53C 53#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf