Rohm Semiconductor KTR18EZPF21R0
KTR18EZPF21R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF21R0
Brief Description
RES SMD 21 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF21R0.pdf
Availability of KTR18EZPF21R0
QUANTITY
KTR18EZPF21R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF21R0
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF21R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF21R0
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF21R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF21R0 Details Description
Related parts for KTR18EZPF21R0
OSC XO 72.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 0.9V SOT-23-6 datasheet.pdf
PADDLE SW COVER FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
6.2 MM PLC BASIC TERMINAL BLOCKS datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
METRAL 4X5 R/CABLE CONN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf