Rohm Semiconductor KTR18EZPF22R0
KTR18EZPF22R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF22R0
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF22R0.pdf
Availability of KTR18EZPF22R0
QUANTITY
KTR18EZPF22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF22R0
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF22R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF22R0
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF22R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF22R0 Details Description
Related parts for KTR18EZPF22R0
IC CPLD 64MC 4.5NS 44TQFP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 36PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 375LM WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 2W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 1.5A SYNC 17MLF datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf