Rohm Semiconductor KTR18EZPF2404
KTR18EZPF2404 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF2404
Brief Description
RES SMD 2.4M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF2404.pdf
Availability of KTR18EZPF2404
QUANTITY
KTR18EZPF2404 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF2404
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF2404
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF2404
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF2404 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF2404 Details Description
Related parts for KTR18EZPF2404
IC DELAY LINE 5TAP 500NS 8UMAX datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV OPEN DRAIN 8DIP datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 1000VDC DRAWING T7 datasheet.pdf
330UF 63V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf