Rohm Semiconductor KTR18EZPF33R2
KTR18EZPF33R2 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF33R2
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF33R2.pdf
Availability of KTR18EZPF33R2
QUANTITY
KTR18EZPF33R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF33R2
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF33R2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF33R2
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF33R2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF33R2 Details Description
Related parts for KTR18EZPF33R2
EJECTOR LATCHES SHORT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS .100 22-26 15AU datasheet.pdf
VARISTOR 420V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 115 I/O 208QFP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 6500K WHITE SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 1% 150W datasheet.pdf