Rohm Semiconductor KTR18EZPF3651
KTR18EZPF3651 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF3651
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF3651.pdf
Availability of KTR18EZPF3651
QUANTITY
KTR18EZPF3651 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF3651
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF3651
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF3651
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF3651 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF3651 Details Description
Related parts for KTR18EZPF3651
DEV KIT FOR 68HC908KX8/KX2 MMEVS datasheet.pdf
CONN SPD SPRNG 16-22 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 98POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 16-MSOP-EP datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1.62 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf