Rohm Semiconductor KTR18EZPF3652
KTR18EZPF3652 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF3652
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF3652.pdf
Availability of KTR18EZPF3652
QUANTITY
KTR18EZPF3652 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF3652
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF3652
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF3652
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF3652 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF3652 Details Description
Related parts for KTR18EZPF3652
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SO datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SC79 datasheet.pdf
LED CBI 5MM GRN WATER CLEAR DUAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf