Rohm Semiconductor KTR18EZPF3902
KTR18EZPF3902 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF3902
Brief Description
RES SMD 39K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF3902.pdf
Availability of KTR18EZPF3902
QUANTITY
KTR18EZPF3902 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF3902
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF3902
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF3902
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF3902 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF3902 Details Description
Related parts for KTR18EZPF3902
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 9C SKT 12" /33 10CR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf